Sıkça sorabileceğiniz soruları
ekibimiz sizin için yanıtladı!

UDO Garage nedir?

Udo Garage oyun stüdyoları için bir hızlandırma programıdır. Oyun stüdyoları veya ekipleri için mobil oyun fikirlerinin oyunlaştırılması, oyun tasarımı, oyun tasarımı dökümanı hazırlama, üretim süreçleri, oyun yayınlama, oyunların datalarının anlamları konularında eğitimler ve ekiplerle deneyim paylaşımı içeren bir programdır. Şirketleşmemiş ekiplerin program kapsamında şirketleşmeleri beklenmektedir.

UDO Garage hangi şehirde yürütülen bir projedir?

Programın ofis desteği ve offline eğitimleri Ankara’ da olacak. Programa farklı şehirlerden katılım alınacak. Farklı şehirlerden katılım için beklentimiz eğitim süreçlerine yüzyüze katılım gösterilmesi olacak.

UDO Garage stüdyoları ne kadar süreyle destekelemektedir?

Program en az 6 aylık olacak şekilde gerçekleştirilecek. Ekiplerin iş kapasitine ve programın ekip sayısı hedeflerine göre dönemlik sözleşmeler farklı sürelerde gerçekleştirilecek.(6-9-12 aylık)

Bir oyun stüdyosunda çalışmıyorum ve kendime ekip arıyorum, UDO bu konuda yardımcı oluyor mu?

Program kapsamında bireysel başvurular alacağız. Başvuru sırasında ekip yapılanması kısmında bireysel başvuru detaylarınızı girmeyi unutmayın.

UDO Garage’ a kabul edildiğimiz zaman bir UDO Games çalışanı mı oluyoruz?

Maalesef bir UDO Games üyesi olmayacaksınız. UDO Garage bir stüdyo hızlandırma programı. Ekip olarak başvuru kabul edilerek program kapsamında şirketleşmeniz hedeflenmekte.

Stüdyo olarak bir yayıncıyla çalışıyoruz, UDO Garage’ a kabul edilmemiz doğrultusunda nasıl bir süreç işleyecek?

Udo Garage kapsamında hali hazırda bir yayıncı ile çalışmıyor olmak başvuru kriteri olduğundan mevcut yayıncı ile çalışmalarınız sonlandığında başvuru yapabilirsiniz.

Donanım ve teknik açıdan ne gibi destekler sağlıyorsunuz?

Program kapsamında ofis desteği sağlanan ekipler için bilgisayar ve test cihazı sağlanacak.

Ekip olarak şehir dışında yaşıyoruz, Ankara’ya gelmek zorunda mıyız?

Program kapsamında düzenlenecek offline eğitimler ve ofis desteği Ankara’ da sağlanacak. Eğitimler için Ankara’ da olmanız beklenecek. Bunun dışında bulunduğunuz şehirden programa katılabilirsiniz.

Hyper-casual ve hybrid-casual tarzı dışında oyunlar yapıyoruz, Garage’da yer alma şansımız var mı?

Programa kabul edilmeniz doğrultusunda hyper-casual ve hybrid casual oyun türlerinde oyunlar yapmanızı bekleyeceğiz.

İdeal bir Garage stüdyo ekibi kaç kişiden oluşmalıdır?

En az 2 kişilik (game developer ve görsel tasarımcı) bir ekip olmanız yeterli. Program süresince ekiplerden oyun tasarımı konularında da beklentilerimiz olacak. Tavsiyemiz ekibinizde oyun tasarımcısının da olması.

Herhangi bir başvuru ücreti bulunuyor mu?

Hayır, program başvuru süreci tamamen ücretsiz şekilde yapılmaktadır.

UDO Garage projesine toplam kaç ekip alınacak?

Bir sınır bulunmamakla beraber dönemsel ekip alımları olacak ve bu ekiplerin sayısı dönemsel olarak değişiklik gösterecek.